niedziela, 12 sierpnia 2018

Apel do pracowników poradni psychologczno-pedagogicznych.

Apel do pracowników poradni psychologczno-pedagogicznych.
Dziecko z MW nie odmawia celowo mówienia, nie odmawia wykonywania poleceń. 
Ono po prostu nie jest w stanie mówić mimo, iż bardzo tego pragnie. Nie jest w stanie wykonywać poleceń lub czynnie uczestniczyć w zajęciach z powodu lęku przed mówieniem, przed byciem słyszanym lub ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe. Nie przedłużajmy procedur diagnostycznych trwających niekiedy nawet do pół roku. To od Was zależy jak szybko zostaną wprowadzone działania naprawcze w placówce (w przedszkolu/szkole), czyli oswajanie lęku przed mówieniem metodą małych kroków, to naprawdę nie jest trudne. 
Niestety, kolejny raz w opiniach z PPP czytałam o ,,odmowie mówienia dziecka z MW" posiadajacego diagnozę od psychiatry.
Dziecko z MW potrafi mówić (chociaż czasem ma dość poważną wadę wymowy), bardzo chce mówić, zatem pomóżmy mu jak najszybciej swobodnie rozmawiać ze wszystkimi i wszędzie. Poradnia PP powinna być miejscem w którym rodzice i dzieci z MW znajdą zrozumienie i otrzymają właściwą pomoc. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

List ucznia z MW do rówieśników z klasy

Koleżanki i koledzy z klasy! Mam na imię ....., jestem uczniem klasy..., czyli waszym kolegą. Lubię chodzić do szkoły i bardzo chciałbym się...